elemele

„Nie bójcie się! Oto ogłaszam wam wielką radość, która stanie się udziałem całego ludu. Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, który jest Mesjaszem Panem.” (Łk 2,10-11)

I oto na świat przychodzi Bóg. Rodzi się dzieckiem w rodzinie z ludzkiego punktu widzenia przeciętnej. Nie przychodzi na świat ani w skrajnej nędzy, ani w pałacowych luksusach. Staje się podobny do zwykłego człowieka. Rodzi się mimo ekonomicznych niedostatków i niesprzyjającej sytuacji politycznej, w długiej podróży.

Św. Augustyn powie: „Przebudź się, człowiecze: dla ciebie Bóg stał się człowiekiem! «Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus». Dla ciebie, powtarzam, Bóg stał się człowiekiem.”

Niech przyjście Małego Jezusa będzie dla każdego z nas najwspanialszym prezentem na święta, a radość z wcielenia Boga napełni nasze domy nie tylko w te wyjątkowe dni, ale przez cały nadchodzący rok, niezależnie kryzysów, trudności i problemów jakie mogą nas dotknąć.

Pamiętajmy, że świat już raz został zbawiony, nie musimy robić tego drugi raz. Zaufajmy Bogu, bądźmy cierpliwi i cieszmy się Jego obecnością pamiętając, że prawdziwe i trwałe szczęście daje podążanie za Jego Nauką wraz z Kościołem.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!